30.06 DiWine członkiem Polskiej Rady Winiarstwa 

– Bardzo cieszymy się z faktu, że jesteśmy częścią tak szacownego grona. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa to ważna organizacja, która w realny sposób tworzy warunki do rozwoju polskiego winiarstwa. Dla DiWine to kolejny, znaczący krok w promocji polskich win owocowych. Środowisko do którego przystępujemy rozumie potrzebę odbudowy tego ważnego dla polskiej gospodarki segmentu. Jestem przekonany, że nasza wspólna droga będzie owocna! – mówi Marcin Bańcerowski, twórca marki DiWine      

– Cieszymy się, że  organizacja sukcesywnie się rozrasta. Nasze sukcesy służą całej branży, przyczyniając się do rozwoju winiarstwa w Polsce. Silna i aktywna organizacja jest do tego niezbędna – mówi Magdalena Zielińska, Prezes Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Wszystko zaczęło się od pasji – wspomina Marcin Bańcerowski, winiarz i współwłaściciel firmy DiWine. – Od 2013 roku tworzyłem wino dla rodziny i znajomych, którzy w 2020 roku namówili mnie do założenia Manufaktury Win OwocowychWtedy, wspólnie z moją partnerką Beatą Iwańczyk, odkryliśmy wspaniałą historię polskich win owocowych z dwudziestolecia międzywojennego. Zrozumieliśmy, że tworząc smaczne wina, możemy realnie wesprzeć polską gospodarkę, możemy zbudować model zagospodarowania polskich owoców – tłumaczy Marcin Bańcerowski.

Siedziba Manufaktury Win Owocowych DiWine znajduje się w Wiązownie, 20 km od Warszawy. Owoce pozyskiwane są z małych, rodzinnych plantacji województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Znakiem charakterystycznym win owocowych firmy DiWine są efektownie malowane i ręcznie numerowane butelki. Zamykane są w nich wysokiej jakości wina z porzeczek, jagody kamczackiej, jabłek, agrestu czy dzikiej róży. – Stworzyliśmy wykwintne wino z polskich owoców. Jego smak zabiera  nas w podróż do czasów młodości i rodzinnych, owocowych sadów. To podróż sentymentalna i ma wielką moc. Ożywiamy zapomniane smaki.  Wierzymy, że polskie wina owocowe będą odpowiedzią na tęsknotę Polaków za polskimi owocami – mówi Marcin Bańcerowski, współwłaściciel firmy DiWine.

Firma została wyróżniona Orłem WPROST w 2022 roku w Plebiscycie Złota 100 Polskiego Rolnictwa za promowanie tradycji win owocowych. W 2023 roku DiWine otrzymała znak jakości –  Godło Promocyjne Teraz Polska. Firma jest też Luksusową Marką Roku 2022. Jej produkty otrzymały medale, w tym najwyższe wyróżnienie: GRAND PRIX na Przeglądzie Alkoholi z Owoców Jagodowych – BERRY FEST 2023.   

Publikacje w prasie: 

DiWine nowym Członkiem ZP PRW – Polska Rada Winiarstwa 

DiWine kolejnym członkiem ZP PRW (kierunekspozywczy.pl) 

Polska Rada Winiarstwa powiększa się. Do związku dołącza Manufaktura DiWine (wiadomoscispozywcze.pl) 

DiWine kolejnym członkiem ZP PRW – Trybuszon